Postaw mi kawę na buycoffee.to

Miejskie farmy żywności

Miejskie farmy żywności

Urban farms, czyli miejskie farmy, to coraz popularniejszy sposób na  zbliżenie się do natury, budowanie więzi społecznych i pozyskanie zdrowej, własnoręcznie wyhodowanej żywności. Idea polega na uprawianiu roślin, warzyw i ziół w specjalnych kontenerach, na balkonach, dachach budynków, na terenie miejskich nieużytków czy tworzenie upraw wertykalnych w przestrzeni miejskiej. 

 

✅ Miejskie farmy żywności zapewne nie zastąpią klasycznego rolnictwa, ale są dobrym sposobem na zaspokojenie zapotrzebowania na żywność o znanym pochodzeniu i jakości, a także poprawiają wygląd przestrzeni miejskiej i służą zacieśnianiu więzi społecznych oraz edukacji najmłodszych pokoleń. 

 

✅ Samodzielna uprawa daje kontrolę nad używanymi nawozami, środkami ochrony roślin i sprawia, że możemy cieszyć się żywnością wolną od pestycydów, insektycydów i metali ciężkich, za to pełną witamin i składników mineralnych. 

 

✅ To także sposób na oszczędność w domowym budżecie - ostatnia seria podwyżek cen żywności szczególnie zachęca do założenia swojej własnej, sąsiedzkiej uprawy. 

 

Jeśli jeszcze nie macie w okolicy swojej farmy żywności, koniecznie zainteresujcie się tematem - to może być początek wspaniałej i zdrowej przygody! 💚

Sprawdź, jak wygląda współpraca z dietetykiem

Dowiedz się, jakie masz możliwości podejmując współpracę z dietetykiem - sprawdź jak może przebiegać współpraca i ile kosztuje

Umów się na konsultację dietetyczną online lub w gabinecie

Newsletter
Zostaw e-mail i bądź na bieżąco z nowościami z dziedziny diety i treningu
Podając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie od nas maili.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl