Kamila Górecka-Kirwiel - ZnanyLekarz.pl
Kategorie blog
Chmura tagów

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zdrowe grillowanie - czas start!

Witajcie w sezonie grillowym! Zbliżająca się majówka to doskonała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu i delektować się pysznymi potrawami z grilla. Jednak, zanim wyjmiesz ruszt, warto pomyśleć o zdrowym grillowaniu.

czytaj całość »
Genetyczne uwarunkowania otyłości

Otyłość jest chorobą złożoną, w której na rozwój choroby wpływają czynniki genetyczne i środowiskowe. Badania genetyczne wykazały, że otyłość ma silne podłoże genetyczne, a mutacje lub polimorfizmy genetyczne są jednymi z czynników ryzyka jej wystąpienia.

czytaj całość »
Geny a dieta?

Kwestie genetyczne to jedno z ważniejszych zagadnień, które wpływają na nasze zdrowie i styl życia. Współczesna nauka dowiodła, że nasze geny wpływają na to, jak nasz organizm przyswaja składniki odżywcze, jak reaguje na stres i choroby, a także jakie mamy preferencje żywieniowe. Dlatego też, planując dietę i odżywianie, warto zwrócić uwagę na kwestie genetyczne.

czytaj całość »
Śniadanie - dlaczego jest takie ważne?

Śniadanie jest bez wątpienia jednym z najważniejszych posiłków dnia. Jest to pierwszy posiłek, jaki zjemy po długiej przerwie między kolacją a snem, dlatego jest niezwykle ważne, aby był on zdrowy i pożywny. Niestety, wiele osób pomija to ważne danie, ze względu na brak czasu lub inne obowiązki. Jednakże, warto poświęcić trochę czasu na przygotowanie i spożycie porządnego śniadania, ponieważ może ono wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie w ciągu dnia.

czytaj całość »
Jakich produktów unikać w diecie lub je ograniczać?

Zdrowa dieta to podstawa dobrego samopoczucia i zdrowia, dlatego warto zwrócić uwagę na to, co jemy. Niestety wiele produktów dostępnych na rynku zawiera dużą ilość szkodliwych składników, które mogą prowadzić do różnych chorób i dolegliwości.

czytaj całość »
Dlaczego nie keto?

Dieta ketogeniczna, znana również jako dieta niskowęglowodanowa i wysokotłuszczowa, zyskała popularność w ostatnich latach jako sposób na szybkie i skuteczne zrzucanie wagi. Jednak, jak każda dieta, również dieta ketogeniczna ma swoje wady i potencjalne szkodliwe skutki dla zdrowia.

czytaj całość »
Czosnek - na zdrowie

Czosnek to nie tylko popularny składnik kulinarny, ale również skarbnica prozdrowotnych właściwości! Zawiera naturalne antybiotyki, które pomagają walczyć z infekcjami, a także substancje przeciwutleniające, które wspomagają ochronę przed chorobami serca i nowotworami. Dodatkowo, regularne spożywanie czosnku może pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi.

czytaj całość »
Włącz te produkty do swojej codziennej diety!

Wiele osób zastanawia się, jakie produkty warto włączyć do swojej codziennej diety, aby cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Dlatego dziś postanowiłam podzielić się z Wami listą produktów, które warto włączyć do swojego jadłospisu.

czytaj całość »
Pyłek kwiatowy - na zdrowie

Pyłek kwiatowy to bogate źródło składników odżywczych i związków biologicznie aktywnych, takich jak witaminy, minerały, aminokwasy, enzymy i flawonoidy. Ja piję codziennie rano - wieczorem zalewam łyżeczkę letnią wodą i odstawiam na noc, a wypijam zaraz po przebudzeniu. Ze względu na swoje składniki, pyłek kwiatowy może przynosić wiele korzyści zdrowotnych.

czytaj całość »
Oponki i pączki pieczone z mąki pełnoziarnistej

W Tłusty Czwartek jemy je bez opamiętania, ale jeśli na co dzień dbacie o dietę, to w ten dzień spokojnie możecie zjeść pączka lub dwa bez wyrzutów sumienia. Proponuję jednak zamiast kupowania zgrzewki najtańszych wypieków z dyskontu, uraczyć się samodzielnie przygotowanymi pączkami w nieco zdrowszej wersji. Pączki pieczone będą zdecydowanie zdrowsze niż te smażone w głębokim tłuszczu, cukier możecie zastąpić ksylitolem lub erytrytolem, a do ciasta użyć mąki pełnoziarnistej. Pamiętajcie tylko, że przeciętny pączek ma ponad 300 kcal, więc po słodkiej uczcie warto udać się na długi spacer - 1 pączek = 1 godzina spaceru.

czytaj całość »
Chlebek bananowy

Chlebek bananowy to idealna propozycja na przekąskę lub zdrowy deser. Jest łatwy i szybki w przygotowaniu i bardzo smaczny. Mimo nazwy, bliżej mu do ciasta niż pieczywa. Jeśli zostały Ci w domu nieco już przejrzałe banany, to idealny pomysł na ich wykorzystanie. 

czytaj całość »
Rok bez oleju palmowego

1 lutego obchodzimy Dzień bez Oleju Palmowego i szczerze, ja bym to święto rozciągnęła na cały rok, bo olej palmowy nie jest ani zdrowy ani jego pozyskiwanie nie jest przyjazne dla naszej planety. Unikajcie produktów, które zawierają ten składnik. W oleju palmowym około 50% stanowią kwasy tłuszczowe nasycone, co stawia go praktycznie na równi z tłuszczami zwierzęcymi, które powinniśmy ograniczać.

czytaj całość »
Placki z ziemniaków i cukinii

Placki ziemniaczane często kojarzą się nam z dzieciństwem. Wtedy zwykle jedliśmy je usmażone na patelni i na słodko - posypane cukrem. Smażenie nie jest jednak najzdrowszą formą obróbki dań, a spożycie cukru powinniśmy znacząco ograniczać. Dlatego proponuję inną wersję placków ziemniaczanych. Z tym przepisem przygotujesz wytrawne placki ziemniaczane z cukinią przeznaczone do upieczenia w piekarniku.

czytaj całość »
Wegańska młoda kapusta

Wiosną warto korzystać z pierwszych pojawiających się warzyw. Jednym z nich jest młoda kapusta, której smak pamiętamy zwykle z dzieciństwa. Można z niej wykonać sałatkę do tradycyjnego obiadu lub samodzielne danie i to nawet w wersji wege.

czytaj całość »
Wege bigos

Bigos to nasze tradycyjne danie, bez którego nie wyobrażamy sobie wielu rodzinnych uroczystości czy świąt. Jednak jego oryginalna wersja obfitująca w tłuste mięso nie do końca wpisuje się w ideę zdrowego odżywiania, a dodatkowo nie jest ona akceptowana przez wegan czy wegetarian. Aby jednak nie pozbawiać się tego pysznego dania, można sięgnąć po bezmięsną wersję, która smakuje równie dobrze, jak oryginał a jest o wiele zdrowsza.

czytaj całość »
Żurek wegetariański

Żurek to zupa z wywaru zagęszczanego zakwasem chlebowym zwykle z mąki żytniej mająca charakterystyczny, kwaśny smak. Zwykle podaje się ją w czasie Świąt Wielkanocnych. Zazwyczaj do gotuje się ją na wywarze z mięsem i podaje z kiełbasą i jajkiem, warto poznać jednak także jego bezmięsną wersję, która przyda się bardzo, gdy w czasie świąt będziemy gościć wegan czy wegetarian.

czytaj całość »
Wege babka ziemniaczana

Babka ziemniaczana to tradycyjna potrawa kuchni białoruskiej z utartych ziemniaków, którą zwykle okrasza się boczkiem lub słoniną. W Polsce popularna jest na Podlasiu, Suwalszczyźnie, Mazurach i Śląsku - w każdym z tych regionów nosi inną nazwę. Warto poznać także jej wegetariańską wersję.

czytaj całość »
Szakszuka z pomidorami

Szakszuka to danie pochodzące z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, prawdopodobnie z Tunezji albo Jemenu. Składa się zwykle z pomidorów, papryki i cebuli, w których gotuje się jaja na pataleni a następnie posypuje świeżymi ziołami. Danie to na dobre zadomowiło się w polskich kuchniach i jest bardzo chętnie wybierane jako śniadanie. Istnieje wiele wariantów, gdzie zamiast pomidorów bazą dania jest np. szpinak. Szakszuka dosłownie znaczy “bałagan”, można więc do jego przygotowania wykorzystać praktycznie wszystko, na co mamy ochotę. Przygotowanie szakszuki nie jest skomplikowane i nie wymaga żadnych specjalnych zdolności kulinarnych.

czytaj całość »
Dorsz zapiekany ze szpinakiem i pęczakiem jęczmiennym

Ryby powinny gościć na naszym stole nawet kilka razy w tygodniu. Dorsz to łatwo dostępna ryba morska, spotykana również w Bałtyku, jednak zwykle na rynku polskim dostaniemy dorsza pochodzącego z mórz arktycznych. Ryba ta jest jest źródłem pełnowartościowego białka oraz kwasów z rodziny omega-3. Dostarcza także selenu, fosforu, witaminy B12, A i D3. Szpinak przy niewielkiej wartości energetycznej dostarcza żelaza, witamin A, E, K, C, folianów, błonnika pokarmowego, a także beta-karotenu, luteiny i zeaksantyny. Kasza jęczmienna to źródło błonnika oraz witamin z grupy B oraz A, E i K, a także manganu, selenu, magnezu, żelaza, cynku i miedzi. Łącząc te 3 produkty uzyskujemy pełnowartościowy, zdrowy i sycące danie, które do tego jest bardzo łatwe i szybkie w przygotowaniu.

czytaj całość »
Umów się na konsultację online lub w gabinecie
Sprawdź, jak wygląda współpraca z dietetykiem

 

PAKIET EKONOMICZNY

ŻYWIENIE

PAKIET STANDARD

ŻYWIENIE + TRENING

PAKIET VIP

ŻYWIENIE + TRENING + MOTYWACJA

Proste i skuteczne rozwiązania dietetyczne za rozsądną cenę.

Indywidualny plan żywieniowy i plan treningowy

Stworzony z myślą o osobach, potrzebujących indywidualnego podejścia i maksymalnego wsparcia
  • Konsultacja dietetyczna z wywiadem zdrowotno-żywieniowym
  • Jadłospis lub plan żywieniowy dla osób zdrowych, dopasowany indywidualnie pod względem kaloryczności i sezonowości produktów.
  • Narzędzia do pracy własnej, które wesprą Cię w realizacji celów.
  • Cotygodniowe raporty z informacją zwrotną dla klienta.
  • Konsultacja wstępna z wywiadem zdrowotno-żywieniowym i trenerskim
  • Jadłospis lub plan żywieniowy dopasowany indywidualnie pod względem kaloryczności i sezonowości produktów, a także Twoich preferencji kulinarnych oraz trybu życia.
  • Indywidualny plan treningowy z ćwiczeniami w formie wideo do wykonywania w domu lub siłowni
  • 2 spotkania kontrolne na których wspólnie przeanalizujemy Twoje postępy.
  • Narzędzia do pracy własnej, które wesprą Cię w realizacji celów.
  • Cotygodniowe raporty z informacją zwrotną dla klienta.
  • Wsparcie na każdym etapie osiągania celu (WhatsApp)

 

  • Konsultacja wstępna z wywiadem zdrowotno-żywieniowym i trenerskim
  • Jadłospis lub plan żywieniowy dopasowany indywidualnie pod względem kaloryczności i sezonowości produktów, a także Twoich preferencji kulinarnych oraz trybu życia.
  • Indywidualny plan treningowy z ćwiczeniami w formie wideo do wykonywania w domu lub siłowni
  • 3 spotkania kontrolne na których wspólnie przeanalizujemy Twoje postępy.
  • Narzędzia do pracy własnej, które wesprą Cię w realizacji celów.
  • Indywidualny program motywacyjny – praca nad Twoją motywacją i zmianą nawyków żywieniowych na całe życie.
  • Cotygodniowe raporty z informacją zwrotną dla klienta.
  • Wsparcie na każdym etapie osiągania celu (telefon, rozmowa wideo, e-mail, WhatsApp)
350 zł 500 zł 600 zł
KUP TERAZ KUP TERAZ KUP TERAZ

Newsletter
Zostaw e-mail i bądź na bieżąco z nowościami z dziedziny diety i treningu
Podając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie od nas maili.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl