Kategorie blog
Chmura tagów

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kiedy udać się do dietetyka?
Kiedy udać się do dietetyka?

Kiedy udać się do dietetyka?

Kiedy warto udać się do dietetyka, czego się spodziewać i jak się przygotować? Jak wygląda pierwsza wizyta i dalsza współpraca?

Z jakimi problemami warto udać się do dietetyka?

Pacjenci zgłaszają się do dietetyka najczęściej w dwóch sytuacjach: gdy mają nadwagę lub walczą z otyłością albo skierowani przez lekarza, gdy stwierdza się u nich choroby dietozależne, czyli mające związek z tym, co jemy.  W ostatnich latach rośnie świadomość społeczna na temat tego, jak istotną rolę dla zdrowia i dobrostanu człowieka odgrywa żywienie, stąd w gabinetach dietetyków coraz częściej goszczą także osoby zdrowe i szczupłe, która chcą zmienić lub wypracować właściwe nawyki żywieniowe. W związku z ostatnią falą otyłości u dzieci, mamy też do czynienia z rodzicami przyprowadzającymi na wizytę swoje pociechy. Bardzo polecam, by nie bać się dietetyka i udać się na wizytę jak najwcześniej – nie czekać, aż nadwaga przerodzi się w otyłość a niepokojące objawy w chorobę. Nie polecam także samodzielnych eksperymentów z dietami z internetu czy „cudownymi” środkami odchudzającymi – stawką jest nasze zdrowie, warto więc skonsultować się ze specjalistą i mieć pewność, że sobie nie zaszkodzimy.

Czego można spodziewać się po współpracy z dietetykiem?

Decydując się na współpracę z dietetykiem warto nastawić się na działanie długofalowe. Zwykle jednorazowa wizyta nie jest wystarczająca, by osiągnąć zamierzone cele czy trwale zmienić nawyki żywieniowe. W moim gabinecie pracuję z pacjentami w oparciu o kilka metod. Pierwszą z nich są szczegółowo rozpisane jadłospisy na 14 dni – to metoda dobra dla osób, które lubią mieć wszystko dokładnie zaplanowane i wolą stosować się do konkretnych wytycznych niż improwizować. Drugi sposób to praca w oparciu o piramidę żywieniową, gdzie uczę pacjenta, jak samodzielnie komponować posiłki z wartościowych produktów dobieranych odpowiednich proporcjach. Trzecia metoda to cykl spotkań edukacyjnych, w trakcie których omawiamy najważniejsze kwestie związane z budowaniem zdrowych nawyków żywieniowych. Jak widać, każdy znajdzie formę współpracy najlepiej dostosowaną do jego potrzeb i możliwości.

Jak przygotować się do wizyty u dietetyka i co ze sobą zabrać?

Na pewno warto wziąć ze sobą aktualne posiadane wyniki badań - morfologia, profil lipidowy, glukoza, hormony tarczycy lub inne specjalistyczne badania w zależności od ewentualnego schorzenia. Na spotkaniu wykonany zostanie profesjonalny pomiar masy i składu ciała bez konieczności zdejmowania ubrań. Pomiaru dokonujemy stając na urządzeniu bosymi stopami, warto więc to uwzględnić kompletując garderobę przed wizytą. Pomiaru nie powinno się wykonywać w ciągu 3 godzin od posiłku, wypiciu dużej ilości płynów czy intensywnego wysiłku fizycznego. Pomiarów nie wykonujemy u kobiet ciężarnych oraz osób ze stymulatorem serca. Warto także przed wizytą spisać sobie wszystkie problemy, wątpliwości i pytania, które chce się zadać dietetykowi. Dodatkowo większość dietetyków przed wizytą wysyła pacjentowi formularz żywieniowy, który pacjent powinien wypełniać przez kilka kolejnych dni, zapisując wszystko, co je i pije. Dzięki temu łatwiej będzie przeanalizować dotychczasowe nawyki żywieniowe i wyłapać zarówno pozytywy, jak i negatywy, nad którymi będziecie wspólnie pracować.

Jak przebiega pierwsza wizyta i dalsza współpraca?

Wizyta rozpoczyna się od rozmowy na temat przyczyny, która sprowadziła pacjenta do gabinetu i analizy jego przeszłej i obecnej sytuacji. Następnie przeprowadzany jest szczegółowy wywiad zdrowotno-żywieniowy, w trakcie którego pytamy o stan zdrowia, choroby, aktywność fizyczną oraz nawyki i preferencje żywieniowe. Kolejny element to badanie na analizatorze składu ciała, dzięki któremu poznajmy wagę pacjenta, procentowy udział tkanki tłuszczowej, wagę tkanki mięśniowej, poziom tłuszczu trzewnego i inne istotne parametry. Na koniec wspólnie ustalamy cel współpracy i określamy plan dalszego działania. Taka wizyta trwa około 60 minut. Jeśli pacjent zdecyduje się na dalszą współpracę, po wizycie przygotowywany jest dla niego jadłospis na 14 dni, który może on odebrać osobiście lub otrzymać na adres mailowy lub konto w specjalnej aplikacji. Po 10 dniach od rozpoczęcia stosowania jadłospisu umawiamy się na 30-minutową wizytę kontrolą, w trakcie, której omawiamy wrażenia i doświadczenia pacjenta i analizujemy osiągnięte rezultaty. Jeśli współpraca jest kontynuowana, pacjent otrzymuje kolejny jadłospis na 14 dni.

Zapisz się na konsultację dietetyczną:

Kamila Górecka-Kirwiel

tel. +48 578282445

e-mail: ostroda@mojdietetyk.pl

ul. Grunwaldzka 43, 140-100 Ostróda

Strona www: https://mojdietetyk.pl/placowki/ostroda

Zapisy online: https://mojdietetyk.pl/zespol/dietetycy/kamila-gorecka-kirwiel.html#visit

PAKIETY WSPÓŁPRACY ONLINE

 

PAKIET EKONOMICZNY

TRENING lub ŻYWIENIE

PAKIET STANDARD

TRENING  + ŻYWIENIE

PAKIET VIP

TRENING + ŻYWIENIE + MOTYWACJA

Plan treningowy lub żywieniowy.

Indywidualny plan treningowy i żywieniowy

Stworzony z myślą o osobach, potrzebujących indywidualnego podejścia i maksymalnego wsparcia
 • Konsultacja trenerska lub dietetyczna z wywiadem zdrowotno-żywieniowym
 • Plan treningowy lub żywieniowy
 • Narzędzia do pracy własnej, które wesprą Cię w realizacji celów.
 • Cotygodniowe raporty z informacją zwrotną dla klienta.
 • Opieka trenerska lub żywieniowa za 12 zł dziennie!
 • Konsultacja wstępna z wywiadem zdrowotno-żywieniowym i trenerskim
 • Indywidualny plan treningowy z ćwiczeniami do wykonywania w domu lub siłowni
 • Plan żywieniowy dopasowany indywidualnie pod względem kaloryczności i sezonowości produktów, a także Twoich preferencji kulinarnych oraz trybu życia.
 • Narzędzia do pracy własnej, które wesprą Cię w realizacji celów.
 • Cotygodniowe raporty z informacją zwrotną dla klienta.
 • Wsparcie na każdym etapie osiągania celu (WhatsApp)
 • Opieka trenerska i żywieniowa za 17 zł dziennie!

 

 • Konsultacja wstępna z wywiadem zdrowotno-żywieniowym i trenerskim
 • Indywidualny plan treningowy z ćwiczeniami do wykonywania w domu lub siłowni
 • Plan żywieniowy dopasowany indywidualnie pod względem kaloryczności i sezonowości produktów, a także Twoich preferencji kulinarnych oraz trybu życia.
 • Narzędzia do pracy własnej, które wesprą Cię w realizacji celów.
 • Indywidualny program motywacyjny – praca nad Twoją motywacją i zmianą nawyków żywieniowych na całe życie.
 • Cotygodniowe raporty z informacją zwrotną dla klienta.
 • Wsparcie na każdym etapie osiągania celu (telefon, rozmowa wideo, e-mail, WhatsApp)
 • Pełna opieka za 21 zł dziennie!
360 zł 510 zł 630 zł
KUP TERAZ KUP TERAZ KUP TERAZ
Newsletter
Zostaw e-mail i bądź na bieżąco z nowościami z dziedziny diety i treningu
Podając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie od nas maili.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl