Kategorie blog
Chmura tagów

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ile wydasz na jedzenie stosując jadłospis od dietetyka?

Ile wydasz na jedzenie stosując jadłospis od dietetyka?

Często spotykam się z obawą, że stosowanie jadłospisu od dietetyka może być drogie. Spodziewamy się skomplikowanych i wymyślnych dań, do których składniki są trudno dostępne i drogie. Nic bardziej mylnego. Żeby to udowodnić przygotowałam wycenę listy zakupów dwóch z moich tygodniowych jadłospisów. Pierwszy jadłospis Dieta dla Faceta zakłada 3 posiłki dziennie oraz codzienną przekąskę w postaci odżywki białkowej na mleku i dostarcza w sumie 2500 kcal. Drugi jadłospis został przygotowany tak, by dostarczał dziennie 1800 kcal i jest rozłożony na 4 posiłki. W obu nie ma w nim trudnych i wymyślnych dań, wszystkie składniki dostaniecie w Lidlu, Biedronce czy innym sklepie spożywczym. Drugi jadłospis jest jednak trochę bardziej urozmaicony. Ponieważ do jadłospisu dołączona jest lista zakupów do sklepu wyruszycie dobrze przygotowani i kupicie tylko to, co jest Wam potrzebne - unikniecie więc nieprzemyślanych zakupów i wyrzucania żywności, której nie zjedliście. Dzięki temu, że będziecie sami przygotowywali potrawy za zakupy zapłacicie mniej, niż gdybyście bazowali na gotowych czy mocno przetworzonych produktach. Paradoksalnie, zdrowe i nisko przetworzone produkty zwykle są tańsze niż ich wstępnie przygotowane, wysoko przetworzone i zawierające dużo zbędnych dodatków odpowiedniki.

W przypadku Diety dla Faceta dostarczającej 2500 kcal dziennie na jedzenie w skali tygodnia wydacie 240 zł, co daje kwotę niecałych 35 zł na dzień! Wszystkie produkty kupicie w Biedronce. Ten jadłospis możecie zamówić tutaj >>

Produkt

Cena

Ilość

Suma

Pizza

12,59

1

12,59

Chleb

3,29

3

9,87

Kasza gryczana

4,99

0,25

1,2475

Makaron pełnoziarnisty

4,47

1

4,47

Ryż basmati

4,99

0,5

2,495

Jaja

9,99

1

9,99

Mleko

3,49

3

10,47

Ser zółty

4,94

4

19,76

Skyr

2,18

4

8,72

Banan

6,99

0,8

5,592

Brokuły

6,99

0,2

1,398

Cukinia

12

0,4

4,8

Kalafior

10

0,2

2

Kapusta kwaszona

2,99

1

2,99

Ogórek świeży

13

0,34

4,42

Ogórek kiszony

5,29

1

5,29

Papryka czerwona

15

0,2

3

Pomidor

24,99

1,2

29,988

Ziemniak

2,99

0,5

1,495

Burgery wołowe

6,28

1

6,28

Pierś z kurczaka

24,9

0,4

9,96

Pierś z indyka

31,99

0,3

9,597

Polędwica sopocka

6,94

4

27,76

Łosoś świeży

43,9

0,25

10,975

Mięso mielone wieprzowe

12,34

0,5

6,17

Orzechy włoskie

5,49

1

5,49

Passata pomidorowa

6,75

1

6,75

Odżywka białkowa Mlekovita

60

210

17,14286

Koszt na tydzień

240,7104

Koszt na 1 dzień

34,38719

 

Dieta bardziej urozmaicona, składająca się z większej ilości różnorodnych dań i produktów będzie nieco droższa. Jak widać w poniższej tabelce tygodniowo na jedzenie wydacie około 320 zł, co daje dzienny koszt na poziomie około 45 zł. Warto jednak zauważyć, że niektóre produkty, zwłaszcza te najdroższe, jak oliwa z oliwek czy dobrej jakości olej rzepakowy wystarczą Wam na dłużej niż tydzień. Podobnie ma się sprawa z produktami w większych opakowaniach, jak makaron, płatki owsiane, bułka tarta, musli, keczup, musztarda, orzechy włoskie czy nasiona słonecznika. Ich również nie zużyjecie w całości w ciągu tygodnia. Zakup tych produktów to więc taka inwestycja na start - kupujecie je raz na miesiąc czy dwa tygodnie, a na bieżąco dokupujecie pieczywo, nabiał, warzywa i owoce oraz mięso czy ryby. Parząc na to w ten sposób okaże się, że w kolejnych tygodniach na jedzenie będziecie wydawać około 30 zł dziennie.

Jak uważacie, czy to dobra cena za zdrowe, dobrze zbilansowane posiłki, dzięki którym zadbacie o swoje zdrowie i zminimalizujecie ryzyko rozwoju chorób wywoływanych nieodpowiednią dietą czy nadmierną masą ciała? Ile teraz wydajecie na jedzenie? Ile żywności marnujecie i wyrzucacie przez nieprzemyślane zakupy? Warto się nad tym zastanowić i rozważyć, czy skorzystanie z pomocy dietetyka w uporządkowaniu swoich nawyków żywieniowych, to nie jest dobry pomysł na bardziej rozsądne wydawanie pieniędzy na jedzenie i oczywiście na profilaktykę zdrowotną, która oszczędzi nam wizyt u lekarza (często w prywatnych gabinetach) i kosztu dodatkowych badań czy zakupu leków? Zapraszam do współpracy :-)

Bułka graham

6 szt.

12,9

 

Chleb żytni pełnoziarnisty

1 szt.

6,5

 

Makaron pełnoziarnisty

opakowanie

7,3

 

Musli z rodzynkami i orzechami

opakowanie

7,2

 

Płatki owsiane

opakowanie

3,7

 

Jajka

10 szt.

10

 

Jogurt naturalny

6 opakowań

8

 

Mleko 1,5%

2 litry

5

 

Ser mozzarella

opakowanie

5,2

 

Ser twarogowy chudy

opakowanie

6,5

 

Ser żółty

opakowanie

7

 

Awokado

2 szt.

16

 

Banan

4 szt.

6,4

 

Cebula

3 szt.

5,25

 

Cukinia

2 szt.

7

 

Kalafior

1 szt.

7

 

Kiwi

4 szt.

4

 

Koncentrat pomidorowy

1 szt.

3,3

 

Mango

1 szt.

8,69

 

Marchew

4 szt.

3

 

Migdały

1 opakowanie

10

 

Papryka czerwona

2 szt.

7,2

 

Pomidor

4 szt.

5

 

Seler korzeniowy

1 szt.

3,24

 

Soczewica czerwona

opakowanie

6,7

 

Ziemniak

1 kg

2,3

 

Pierś z kurczaka

500 g

22,5

 

Podudzie z kurczaka

500 g

12

 

Dorsz filet

200 g

15

 

Polędwica sopocka

100 g

6

 

Łosoś wędzony

100 g

13

 

Bułka tarta

opakowanie

4,29

 

Keczup

opakowanie

4,19

 

Czekolada gorzka

tabliczka

8

 

Musztarda

słoik

2,19

 

Olej rzepakowy

1 litr

13

 

Oliwa z oliwek

500 ml

24

 

Orzechy włoskie

200 g

18,4

 

Nasiona słonecznika

200g

4,5

 

 

 

321,45

45,92

 *Zestawienie przygotowane w lutym 2023r. według cen żywności obowiązujących w tym okresie.

PAKIETY WSPÓŁPRACY ONLINE

 

PAKIET EKONOMICZNY

TRENING lub ŻYWIENIE

PAKIET STANDARD

TRENING  + ŻYWIENIE

PAKIET VIP

TRENING + ŻYWIENIE + MOTYWACJA

Plan treningowy lub żywieniowy.

Indywidualny plan treningowy i żywieniowy

Stworzony z myślą o osobach, potrzebujących indywidualnego podejścia i maksymalnego wsparcia
  • Konsultacja trenerska lub dietetyczna z wywiadem zdrowotno-żywieniowym
  • Plan treningowy lub żywieniowy
  • Narzędzia do pracy własnej, które wesprą Cię w realizacji celów.
  • Cotygodniowe raporty z informacją zwrotną dla klienta.
  • Opieka trenerska lub żywieniowa za 12 zł dziennie!
  • Konsultacja wstępna z wywiadem zdrowotno-żywieniowym i trenerskim
  • Indywidualny plan treningowy z ćwiczeniami do wykonywania w domu lub siłowni
  • Plan żywieniowy dopasowany indywidualnie pod względem kaloryczności i sezonowości produktów, a także Twoich preferencji kulinarnych oraz trybu życia.
  • Narzędzia do pracy własnej, które wesprą Cię w realizacji celów.
  • Cotygodniowe raporty z informacją zwrotną dla klienta.
  • Wsparcie na każdym etapie osiągania celu (WhatsApp)
  • Opieka trenerska i żywieniowa za 17 zł dziennie!

 

  • Konsultacja wstępna z wywiadem zdrowotno-żywieniowym i trenerskim
  • Indywidualny plan treningowy z ćwiczeniami do wykonywania w domu lub siłowni
  • Plan żywieniowy dopasowany indywidualnie pod względem kaloryczności i sezonowości produktów, a także Twoich preferencji kulinarnych oraz trybu życia.
  • Narzędzia do pracy własnej, które wesprą Cię w realizacji celów.
  • Indywidualny program motywacyjny – praca nad Twoją motywacją i zmianą nawyków żywieniowych na całe życie.
  • Cotygodniowe raporty z informacją zwrotną dla klienta.
  • Wsparcie na każdym etapie osiągania celu (telefon, rozmowa wideo, e-mail, WhatsApp)
  • Pełna opieka za 21 zł dziennie!
360 zł 510 zł 630 zł
KUP TERAZ KUP TERAZ KUP TERAZ
Newsletter
Zostaw e-mail i bądź na bieżąco z nowościami z dziedziny diety i treningu
Podając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie od nas maili.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl