Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wiosenne porządki w orgamiznie - czy detoks ma sens?

Wiosenne porządki w organizmie - czy detoks ma sens?

Wiosna to pora roku, gdy nasza dieta staje się lżejsza a wielu z nas planuje dodatkowo kuracje wspomagające oczyszczanie organizmu. Czy to ma jednak sens?
Z jednej strony ludzki organizm wyposażony jest w naturalne mechanizmy oczyszczające, które w zdrowym ciele działają całkiem sprawnie. Z drugiej jednak strony, to co jemy, jaki styl życia prowadzimy i w jakim środowisku żyjemy, stanowi często duże obciążenie nawet dla zdrowego człowieka. Dobra wiadomość jest taka, że na te czynniki mamy wpływ. Dlatego wiosną warto przyjrzeć się swojej diecie, aktywności fizycznej oraz otoczeniu i sięgnąć po to, co pomoże w detoksykacji, a odsunąć do siebie czynniki ją utrudniające.
 
Jednym z pomysłów na wiosenny detoks może być rozpoczęcie stosowania zielonej żywności - jęczmienia i chlorelli, która odżywia organizm i wspomaga naturalne procesy oczyszczania na wielu poziomach.Szczególnie istotne jest to w trakcie odchudzania, gdy uwalniane są różne substancje odciążające organizm, a w wyniku deficytu kalorycznego wystawiamy się na ryzyko niedoborów składników odżywczych. Chlorella wspomaga detoksykację i ogranicza zwrotny wychwyt uwolnionych toksyn. Jęczmień natomiast jest doskonałym źródłem wartościowych składników odżywczych.
 
Chlorella m.in dzięki zawartości chlorofilu jest w stanie związać ze sobą metale ciężkie, pozostałości pestycydów i inne szkodliwe związki, a następnie usunąć je z ciała. W odprowadzaniu substancji obciążających uczestniczy błonnik i sporopolenina, zawarta w ścianie komórkowej chlorelli. Jęczmień pomaga wydalić pozostałości dodatków chemicznych do żywności i pestycydów. Duża rolę odgrywają tu enzymy, które występują w jęczmieniu, a także chlorofil. Jęczmień potrafi poza tym pomóc w detoksykacji wątroby.
 
Jeśli masz ochotę zrobić wiosenne porządki w swoim organizmie, zapraszam do udziału w programie GREEN FIT DETOX z chlorellą i jęczmieniem. Program występuje w kilku wersjach:
  • Dieta wegetariańska – czas: 28 dni, główna część trwa 28 dni, podzielona jest na 4 tygodnie, a potem jest 2 miesiące stabilizacji. Stabilizacja jest po to, by utrzymać efekty.
  • Dieta – oparta na jęczmieniu, chlorelli i wodzie – standardowo 7-10 dni,
  • Dieta – oparta na jęczmieniu, chlorelli, wodzie i płynnym warzywnym jedzeniu - standardowo 7-10 dni,
  • Dieta – oparta na tym co jemy codziennie z bardzo niewielkimi modyfikacjami (dobieranymi indywidualnie) oraz zwiększamy ilości zielonej żywności – 3 miesiące – pomaga w walce z nałogami.

Jeśli zdecydujesz się rozpocząć oczyszczanie za pomocą zielonej żywości Green Ways, odezwij się do mnie. Pomogę Ci wprowadzić jęczmień i chlorellę do diety i dobrać odpowiednie dawki.

Zapytaj mnie o szczegóły: kamila@fit40.pl

 

Umów się na konsultację online lub w gabinecie
Sprawdź, jak wygląda współpraca z dietetykiem

Wybierz pakiet współpracy dietetycznej dla Ciebie >>

Newsletter
Zostaw e-mail i bądź na bieżąco z nowościami z dziedziny diety i treningu
Podając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie od nas maili.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl