Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czosnek na zespół napięcia przedmiesiączkowego

Czosnek na zespół napięcia przedmiesiączkowego

Zna to prawie każda z nas. Oznaki zbliżającego się okresu potrafią skutecznie utrudnić życie, a niektóre kobiety wręcz wyłączają z normalnej aktywności. A co, gdyby był na to prosty i bezpieczny sposób?

Przyczyny PMS nie są do końca znane, ale podejrzewa się, że ma to coś wspólnego z metabolizmem hormonów płciowych i ich neuroaktywnych metabolitów. Duże znaczenie ma także styl życia, jakoś i kaloryczność diety, odpowiednia podaż makro i mikroskładników, a w szczególności witany D i B oraz magnezu. W leczeniu ciężkich postaci PMS stosuje się leczenie farmakologiczne, które jednak niesie ze sobą sporo działań niepożądanych. Badacze z Iranu postanowili więc zbadać skuteczność stosowania naturalnego remedium - czosnku, który zalecany jest w tradycyjnej medycynie perskiej.

W badaniu wzięło udział 129 kobiet, które przez trzy cykle przyjmowały 400 mg dziennie czosnku w postaci suchej lub placebo. U kobiet przyjmujących czosnek nastąpiła istotna redukcja negatywnych objawów PMS - w porównaniu do stanu sprzed rozpoczęcia badania oraz wobec wyników grupy kontrolnej otrzymującej placebo.

Warto zatem spróbować tego nutraceutyku, zwłaszcza, że nie ma on poważnych działań niepożądanych w odróżnieniu od tradycyjnych leków, a do tego jego przyjmowanie może nieść za sobą dodatkowe pozytywne skutki dla zdrowia, np. w zakresie odporności czy wsparcia układu krążenia.

Dobry nutraceutyk zawierający czosnek znajdziecie tutaj: https://PL4463630.e-naturessunshine.com/shop/products/1/129,czosnek-100-kaps.html?__language=pl Cena po rejestracji w sklepie dużo niższa.

 

Jafari F, Tabarrai M, Abbassian A, Jafari F, Ayati MH. Effect of Garlic (Allium sativum) Supplementation on Premenstrual Disorders: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Trial. Evid Based Complement Alternat Med. 2021 Nov 1;2021:9965064. doi: 10.1155/2021/9965064. PMID: 34760020; PMCID: PMC8575623.

Umów się na konsultację online lub w gabinecie
Sprawdź, jak wygląda współpraca z dietetykiem

Wybierz pakiet współpracy dietetycznej dla Ciebie >>

Newsletter
Zostaw e-mail i bądź na bieżąco z nowościami z dziedziny diety i treningu
Podając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie od nas maili.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl