Kamila Górecka-Kirwiel - ZnanyLekarz.pl
Dietetyk w szkole

Dzieciństwo i dorastanie to czas intensywnego rozwoju fizycznego i umysłowego, do którego niezbędne jest odpowiednie "paliwo", czyli zdrowe pożywienie dostarczające wszystkich składników niezbędnych do tego, by dzieci miały dużo energii i dobrze radziły sobie z codziennymi wyzwaniami. Rosnąca plaga otyłości wśród dzieci, zaburzenia odżywiania, brak drugich śniadań zabieranych do szkoły, nadmierne spożycie słodyczy i słodkich napojów, wszechobecne fast foody, niskie spożycie warzyw i owoców - to problemy, które nierozwiązane dzisiaj będą miały poważne konsekwencje zdrowotne w przyszłości.

Dbałość o zdrowie, odpowiednie nawyki żywieniowe, zamiłowanie do aktywności fizyczne - to wartości, które najłatwiej zaszczepić dzieciom i młodzieży. W okresie dzieciństwa i dorastania jesteśmy najbardziej podatni na naukę nowych rzeczy i wtedy też kształtują się nasze postawy, nawyki i przyzwyczajenia - również te związane z jedzeniem i aktywnością.

Niestety w programach nauczania tematyka odżywiania i aktywności fizycznej jako podstawowych elementów profilaktyki zdrowia nie została dostatecznie rozwinięta , a rodzice często, mimo najlepszych chęci, nie mają dość czasu, by przekazać dzieciom odpowiednią wiedzę. Dlatego warto zorganizować dla dzieci w wieku szkolnym, a nawet przedszkolnym, dodatkowe zajęcia z dietetykiem.

Spotkania z dietetykiem dla dzieci

W trakcie warsztatów z dietetykiem dzieci dowiedzą się, jakie pożywienie jest przyjazne dla organizmu człowieka, jak planować posiłki i wybierać dania i produkty, jakie formy obróbki jedzenia są najlepsze, co warto zabrać ze sobą do szkoły. Dzieci dowiedzą się także, czym jest nadwaga i otyłość, jakie są ich konsekwencje i sposoby radzenia sobie z nimi. A także poznają występujące coraz częściej zaburzenia odżywiania, jak bulimia czy anoreksja, by wiedziały czym one są, jakie zagrożenia za sobą niosą i jak je rozpoznać oraz gdzie szukać pomocy.  

Warsztaty z dietetykiem dla przedszkoli i szkół podstawowych

Mogą one przybrać formę warsztatów, w trakcie których niezbędna wiedza zostanie przekazana w formie zabawy i zajęć praktycznych. Będziemy się bawić, malować, dotykać i smakować jedzenia, a może nawet coś wspólnie ugotujemy.

Wykłady i warsztaty z dietetykiem dla szkół średnich

Dla młodzieży szkół średnich proponuję wykłady połączone z warsztatami, w trakcie których uczniowie poznają najważniejsze zasady zdrowego odżywiania i nauczą się samodzielnie komponować swoje codzienne menu.

Warsztaty z dietetykiem dla szkół i przedszkoli mogą być wyrazem troski placówki i pedagogów o jakość życia i przyszłość  swoich wychowanków. Jest to szczególnie ważne z uwagi na coraz częstsze problemy żywieniowe występujące u dzieci szkolnych - nadwaga i otyłość, zaburzenia odżywiania. Zapraszam do współpracy.

Mój Dietetyk - Kamila Górecka-Kirwiel

ul. Kardynała Wyszyńskiego 11A

tel.: +48 578 282 445 lub +48 501 611 648

e-mail: kamila.gorecka-kirwiel@mojdietetyk.pl

www: https://mojdietetyk.pl/zespol/dietetycy/kamila-gorecka-kirwiel.html

Dlaczego warto współpracować z dietetykiem w szkole lub przedszkolu?

W dzisiejszych czasach coraz większa uwaga jest poświęcana zdrowemu stylowi życia i właściwej diecie. Szkoły i placówki oświatowe odgrywają ważną rolę w kształtowaniu nawyków żywieniowych u dzieci i młodzieży. Właśnie dlatego coraz częściej szkoły decydują się na współpracę z dietetykami.

Dietetyk w szkole to osoba, która ma za zadanie dbać o prawidłowe odżywianie uczniów. W ramach swojej pracy dietetyk może przeprowadzać badania składu ciała oraz prowadzić konsultacje i szkolenia dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Współpraca z dietetykiem w szkole może być bardzo owocna, ponieważ pozwala na wczesne wykrycie problemów związanych z żywieniem oraz na wprowadzenie odpowiednich zmian w nawykach żywieniowych uczniów.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że szkolny dietetyk może pomóc w opracowaniu jadłospisów dla stołówki szkolnej, dostosowanych do potrzeb i wymagań uczniów. Dzięki temu, jedzenie w szkole może stać się smaczne i zdrowe, co z pewnością wpłynie pozytywnie na zdrowie i samopoczucie uczniów.

Podsumowując, współpraca z dietetykiem w szkole to korzystna inwestycja w zdrowie i przyszłość naszych dzieci. Odpowiednia dieta i nawyki żywieniowe to klucz do dobrego samopoczucia, lepszej koncentracji i osiągnięcia sukcesów w nauce.

Umów się na konsultację online lub w gabinecie
Newsletter
Zostaw e-mail i bądź na bieżąco z nowościami z dziedziny diety i treningu
Podając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie od nas maili.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl