Kamila Górecka-Kirwiel - ZnanyLekarz.pl

Indywidualne jadłospisy dietetyczne

Jadłospis to najpopularniejsze narzędzie pracy z dietetykiem. Sprawdza się u tych osób, które nie czuję się jeszcze na siłach, by pracować w oparciu o plan żywieniowy - czują, że chcą najpierw pogłębić swoją wiedzę o żywieniu stosując się ściśle do wytycznych przekazanych przez dietetyka. Mimo, że długotrwałe stosowanie jadłospisu może być trudne a nawet niemożliwe, jest to dobra metoda pracy dla osób potrzebujących bardzo konkretnych wskazówek - dopiero rozpoczynających pracę nad zmianą nawyków żywieniowych lub cierpiących na chorobę dietozależną wymagającą precyzyjnego stosowania zaleceń dietetycznych.

Co zawiera jadłospis?

Jadłospis jest dostosowany do Twoich potrzeb pod względem kaloryczności oraz sezonowości produktów, a w opcji Standard - także do preferencji smakowych oraz - w opcji Specjalistycznej - do konkretnej jednostki chorobowej. W jadłospisie znajdziesz posiłki na każdy dzień - ich liczba zależy od Twojego stanu zdrowia i stylu życia - wraz z przepisami oraz listą zakupów - na dany dzień, tydzień lub na dwa tygodnie - to Ty decydujesz, jak będzie dla Ciebie najwygodniej. Dania, które uwzględniam w jadłospisach są łatwe i szybkie do przygotowania, a potrzebne produkty znajdziesz w każdym sklepie. Kolejność poszczególnych dni diety można zmieniać, nie powinieneś jednak wymieniać między sobą poszczególnych posiłków, np. śniadań z różnych dni, ponieważ dobowe jadłospisy są optymalnie zbilansowane odżywczo, czyli możesz zamienić cały dzień 1 z całym dniem 7.

Którą wersję jadłospisu wybrać?

Jeśli jesteś osobą zdrową, nie masz zdiagnozowanych żadnych chorób dietozależnych, alergii czy nietolerancji, ale masz określone preferencje co do produktów, które powinny lub nie powinny znaleźć się Twoim menu, wybierz jadłospis Standardowy. Otrzymasz dietę dostosowaną do sezonu, Twojego zapotrzebowania kalorycznego oraz indywidualnych preferencji smakowych.

Jeśli masz zdiagnozowane choroby dietozależne, alergie lub nietolerancje pokarmowe, wybierz jadłospis Specjalistyczny. Otrzymasz zalecenia dietetyczne obowiązujące w danej jednostce chorobowej oraz dostosowany do nich jadłospis.

 

Jadłospisy indywidualne

Indywidualny jadłospis to kluczowy element zdrowego stylu życia. Dzięki indywidualnie dobranemu jadłospisowi można kontrolować swoje nawyki żywieniowe i zapewnić organizmowi odpowiednie składniki odżywcze.

Indywidualny jadłospis to zestaw zasad dotyczących odżywiania, który jest dopasowany do indywidualnych potrzeb organizmu. W jego skład wchodzą produkty, które dostarczają cennych składników odżywczych, a jednocześnie są odpowiednie dla indywidualnych potrzeb organizmu.

Warto zwrócić uwagę na to, że indywidualny jadłospis powinien być oparty na zasadach zdrowego odżywiania. Powinien zawierać produkty bogate w białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy i minerały. Dzięki temu można zaspokoić potrzeby organizmu i zapewnić mu odpowiednią ilość energii.

Jeśli szukasz informacji na temat indywidualnego jadłospisu, warto skorzystać z pomocy specjalisty, który pomoże w doborze odpowiednich produktów i ich ilości. Można również skorzystać z usług dietetyka, który na podstawie indywidualnych potrzeb organizmu, zaprojektuje odpowiedni jadłospis.

Warto również zwrócić uwagę na to, że indywidualny jadłospis powinien być dostosowany do stylu życia i preferencji smakowych. Dzięki temu będzie łatwiej utrzymać zdrowy styl życia i uniknąć pokusy jedzenia niezdrowych przekąsek.

Umów się na konsultację online lub w gabinecie

Newsletter
Zostaw e-mail i bądź na bieżąco z nowościami z dziedziny diety i treningu
Podając adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie od nas maili.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl